close
تبلیغات در اینترنت
X ???? ???????
X ???? ???????
نقده نیوز - 4
loading...

نقده نیوز

این وبلاگ درباره تاریخ ایل قره پاپاق وآداب و رسوم آنها می باشد.

بیانیه ی جمعی از هواداران تراکتورسازی آذربایجان

نقده نیوز:باز هم توهین، باز هم توهین و باز هم توهین؛ و این بار زشت تر و چرکین تر از هر زمان دیگر!روزی در ورزشگاه کرمان، و این بار در ورزشگاه پایتخت شعر و ادب آریایی!

آن چه را که لایق خود و شخصیت بی شخصیتی شان بود به ما گفتند و نیروی انتظامی هم، ما را تادیب کرد!

قلم از نوشتن شعارهایشان قاصر است و قلب ما هم زخمی تر از آن چه بتوان نوشت و شرح داد. که؛ الا تهرانیا انصاف می کن، ... تویی یا من

اما این بار، گویا اوضاع فرق کرده و ما هنوز هم در خواب خرگوشی مان، به آینده خوشبین مانده ایم!

در حالی که تماشاگران بی ادب و صاحب ادب آریایی! هر آنچه دل تنگشان خواست به ملت شریف آذربایجان گفتند، رسانه های نوشتاری و سایتهای اینترنتی نیز در هجمه ای عجیب و تفکربرانگیز ما را مسبب شعار دادن طرفداران پیروزی جلوه دادند!

از یک سو یکی از به آتش کشیدن ورزشگاه توسط ما خبر داد و دیگری هم تهدید به برخورد شدیدمان کرد؛ و ما ماندیم و شعار ایران، سرای من است!!

این بار، گویا اوضاع فرق کرده و سرانجام، ما هم فرق خواهیم کرد!

ما، جمعی از هواداران تیم تراکتورسازی آذربایجان، برای آخرین بار اخطار می دهیم که اگر تا پایان وقت اداری روز شنبه 9 مردادماه، کمیته ی انظباطی یا هر مرجع ذیصلاح دیگری تیم پیروزی را از برگزاری چندین بازی خانگی محروم نگرداند، عواقب حوادث رویداده در بازی روز یکشنبه تراکتورسازی آذربایجان و راه آهن نیز بر عهده ی همان مراجع خواهد بود.


اکیدا توصیه می نماییم در صدد آزمایش میزان ادعایمان برنیایید؛ که این بار شاید پاسخی همیشگی بر سالها تبغیض و تحقیر و توهین نسبت به آذربایجان دریافت نمایید!

جمعی از هواداران تراکتورسازی آذربایجان

محمد امین رسولزاده بازدید : 298 شنبه 17 / 7 / 1389 زمان : 4:40 نظرات ()

تپه حسنلو نگین خاکی آذربایجان

دژ حسنلو

مهم ترین بنای قلعه حسن لو، دژی به همین نام است که معماری آن، شبیه معماری دوران هخامنشیان است. دور تا دور این قلعه را دیواری به قطر 3 متر و ارتفاع 7 متر فرا گرفته و در فاصله 30 متری از باروی قلعه، برج‌های مربع شکلی دیده می شود. یک حیاط چند ضلعی نامنظم هم در میانه دژ به چشم می خورد که دور تا دور آن را تالارهای ستون‌دار، ایوان‌های دراز و اتاق‌های کوچک و بزرگ پر کرده اند. در انتهای جنوبی حیاط قربانگاهی قرار دارد و در انتهای شمالی آن چند لوح سنگی به ارتفاع سه متر که هیچ علامتی روی آنها دیده نمی شود.

حسنلو

اما در جنوب شرقی حیاط مرکزی یک تالار وسیع با چند انباری از زیر خاک بیرون آمده است. در این تالار خمره‌های بزرگ متعددی یافت وجود داشت که از وجود انبار حکایت می کرد. در شمال این انبار اولین تالار ستون‌دار به طول 6 و عرض 4 متر قرار گرفته و راه ورودی آن از انبار است. رو که به سمت شمال تالار برگردانید، چند اتاق کوچک و بزرگ را می بینید که روزگاری در آتش سوخته بودند.

در جنوب حیاط مرکزی یک واحد ساختمانی شامل اتاق‌ها و تالارهای متعدد ساخته شده است و معبد دوم با تالار ستون‌دارش بخشی از این واحد ساختمانی به حساب می آید. در وسط این تالار، محلی شبیه محراب ساخته شده که از آنجا به اتاق کوچک پشت معبد راه دارد. در داخل معبد هم محلی برای روشن کردن آتش دیده می شود و در جنوب غربی معبد اجاقی مستطیل شکل وجود دارد.

حسنلو

در گوشه جنوب غربی حیاط مرکزی باز هم یک تالار دیگر قرار دارد. تالاری ستون دار که معبد سوم این قلعه به شمار می رود. شیوه ساخت این تالار با حذف پایه‌های ستون‌های کنار دیوار، شبیه بناهای دوره هخامنشی مخصوصاً تالارهای ستون‌دار کاخ‌های تخت جمشید است.

این ساختمان از سمت شرق به حیاط مرکزی، از غرب به دیوار غربی قلعه (برج و باروی حسن‌لو) و از جنوب به راهرویی باریک و از شمال به راهی که در گذشته از معابر دژ حسن‌لو بود و به دروازه غربی حسن‌لو می‌رسید، محدود می‌شود.

 

آثار مکشوفه

از روزی که شهر قدیمی حسنلو از زیر خاک بیرون آمد تا به حال کاوش در تپه حسن لو نتایج خوبی برای باستان شناسان داشته است. آنها توانسته اند نمونه کاملی از صنایع ساکنان قدیمی این ناحیه را استخراج کنند که شامل اشیای استخوانی و سنگی، اشیای نقره‌ای، اشیای سفالی، اشیای مفرغی و اشیای طلایی است. اشیایی که بیشتر به شکل زیور آلات زنانه مجسمه های تزئینی، خنجرها و دشنه های آهنی و برنزی دیده می شدند.

حسنلو

 

معروف‌ترین این اشیاء همان جام طلای حسن‌لو است که این روزها در موزه ملی ایران نگهداری می شود. این جام به هزاره اول قبل از میلاد تعلق دارد و در سال 1338 از یکی از اتاق های سوخته کشف شد. روی این جام نقش خدای آب، خدای زمین و خدای خورشید و کاهنی دیده می شود که جام بلندی در دست دارد. این جام 21 سانتی متر بلندی، 25 سانتی متر قطر و 950 گرم وزن دارد.

حسنلو

می گویند وقتی شهر مورد حمله قرار می گیرد، اهالی غافلگیر می شوند. سه نفر از آنها به اتاقی می روند كه جام طلا در آن قرار داشته و تا آن را از دست مهاجمان نجات دهند. در همین لحظه شهر در آتش گرفتار می شود و سقف چوبی اتاق جام، آتش می گیرد و بر سر این سه نفر فرو می ریزد. 2833 سال بعد، یعنی در تاریخ 29 مرداد ماه سال1337 كارگران حفاری در طی كاوش سه سرباز مانایی را با لباس رزم ،كلاه خود مسی و مسلح از زیر خاكستر و خاك بیرون می كشند و جام طلا را از دست مرد سوخته جدا می كنند.

محمد امین رسولزاده بازدید : 1116 شنبه 17 / 7 / 1389 زمان : 4:40 نظرات ()

تصاویر روز از میان وبلاگها

تجمع خودجوش
عکسبرداری ممنوع!
تجمع خودجوش دانشجویی مقابل مجلس در اعتراض به مصوبه مجلس برگزار شد.
متجمعان این تجمع خودجوش در مقاطعی توسط برخی نمایندگان معتدل به آرامش دعوت شدند!

بدون شرح
دومین ریل‌باس کشور افتتاح شد.

بهبهانی: همچین افتتاحش بکنم که سوت قطارش مثل سوت قطار اصفهان ـ شیراز گوش فلک رو کر کنه.

مراسم فرش قرمز یک فیلم دیگر برپا شد.

من موندم ایرانیها با این همه ظرفیت و پتانسیل، چرا هی می‌رن نمایش رو فرش قرمز خارجی رو نگاه می‌کنن؟!

مسابقات جام جهانی در حال برگزاری است.

داور: دفعه آخرت باشه، دفعه بعد تکرار بشه اخراجت می‌کنم.
ورون: ببین داور، من الگوم آقای حسین کعبیه؛ یه کاری نکن بلای فیگو رو سرت بیارم ها!

همایش قوه قضاییه با حضور سران سه قوه برگزار شد.

البته چون آقای رئیس‌جمهور در حال سخنرانی هستن، تو این تصویر دیده نمی‌شن، یه وقت اشتباه برداشت نشه!

تصویر زیر مربوط به سایت ایران‌خودرو است.

با تشکر از مسئولان ایران‌خودرو که حتی شرایط خانواده‌ها رو برای خودرو پلیس فراهم کرده!

البرادعی مورد حمله و اعتراض طرفداران مبارک در مصر قرار گرفت.

خوب همینه دیگه، اینقدر تو آژانس علیه ایران حرف زد که آه ایرانی‌ها گرفتش.
مطالب مرتبط
محمد امین رسولزاده بازدید : 447 شنبه 17 / 7 / 1389 زمان : 4:40 نظرات ()

نقدی بر مصاحبه دایی در برنامه نود

نقده نیوز:پخش مصاحبه علی دایی از برنامه نود و حرفهای ردوبدل شده در آن مصاحبه نکات قابل تاملی رادر بر داشت که به چند مورد از آنه اشاره ای میکنم:

1-     اول اینکه مواضع دایی در قبال حرکت ملی کاملا مشخص شد.

2-     دوم اینکه دایی حاضر است بخاطر ماندگاری در صحنه هر نوع توهینی را از دیگران بشنود.

3-     دایی به قومیت و ملیت خود اهمیتی قائل نیست و برای ایشان نتیجه گیری به هر نحو ، مهمتر از هر چیز میباشد.

4-     دروغ گویی و نسبت دروغ دادن مثل اینکه به ایشان هم سرایت کرده است. به دروغ میگوید در ورزشگاه  برای آتاتورک شعار میدادند، به ناموس ما فحش دادند،به کریم بطری زدند،مارا سنگباران کردند و ........ در حالی که علی دایی  و کریم این شعار داده میشد:

دایی(کریم) غیرتین آتدی- اوزون فاسلارا ساتدی

5-     ایشان از پاسخگویی به سوال خبرنگاران در خصوص عدم واکنش به فحاشی های طرفداران پرسپولیس  طفره رفتند وشاید اصلا سوال را حالی نشدند.

6-     شاید شعارها وتاج گل سال قبل طرفداران تراکتور و تشویق 90 دقیقه ای ایشان توسط همین طرفداران از یادشان رفته است.

7-     نکته مهم دیگر اینکه: برنامه نود و مجری زرنگ آن هیچگاه یک موضوع را دو بار به نظر سنجی نگذاشته است بغیر از یک مورد.آنهم اینکه آیا زمان انتخاب دایی بعنوان سرمربی تیم ملی مناسب بوده یا نه.

 در  آن موقع اکثریت نسبی تماشاگران بلی گفتند،اما بعد بازی تراکتور وپرسپولیس  و بعد از عدم حمایت تماشاگران آذربایجانی این آوراژ بشدت افت کرد و اگر بعد از این مصاحبه دوباره در مورد دایی نظرسنجی شود فکر نکنم با اقبالی روبرو شود.

سخن آخر:دایی جان مواظب خودت باش،ممکنه یه روز تاریخ مصرفت تمام بشه و انروز حمایت آذربایجان را نیز نداری. آنها مردم  ضعیف کشی هستند، یکبار در تیم ملی تجربه کردی.

نظرات خود را حتما بنویسید

محمد امین رسولزاده بازدید : 521 شنبه 17 / 7 / 1389 زمان : 4:40 نظرات ()

درخواست راهنمایی

نقده نیوز:به اطلاع کلیه همشهریان و کاربران گرامی میرساند وبلاگ نقده نیوز که قبلا در لیست جستجوی گوگل با کلمه نقده در صفحه دوم قرار داشت.چند روزی است که کلا از لیست گوگل حذف گردیده است ازشما کاربر عزیز جهت باز گرداندن این وبلاگ به لیست جستجوی گوگل درخواست کمک و راهنمایی مینمایم.

                                        با تشکر رسولزاده

مدیر وبلاگهای جنگ نقده در بلاگفا و رزبلاگ-نقده نیوز-نقده دروازه آذربایجان

 

محمد امین رسولزاده بازدید : 339 شنبه 17 / 7 / 1389 زمان : 4:40 نظرات ()

چند نکته

ضمن  سلام و خوش آمدگویی به همشهریان و مهمانان گرامی توجه شما عزیزان را به نکات زیر جلب میکنم.

۱-این وبلاگ کاملا شخصی بوده و وابسته به هیچ گروه-طبقه و جناحی نیست.

۲-نظرات شما بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده خواهد شد.خواهشمند است ازهتاکی و بکار بردن الفاظ رکیک خودداری فرمایید.

۳- آماده درج مطالب و دیدگاههای همه عزیزان در وب هستیم.

۴-این وبلاگ در وحله اول به بیان اخبارومشکلات شهرخودمان و در مراحل بعدی به مسائل و رویدادهای  ایران و جهان خواهد پرداخت.

 ۵-مطالب وبلا گ موقتی و آزمایشی میباشد و درآینده ویرایش کلی خواهد گردید.

محمد امین رسولزاده بازدید : 201 شنبه 17 / 7 / 1389 زمان : 4:39 نظرات ()

قتل عام مسلمانان (برگرفته از کتب بیات و سرداری نیا)

نهایتا دولت عثمانی ارامنه را از کشور اخراج کرد و انها راه ایران را در پیش گرفتند. سرراه خود کشتارهای زیادی انجام دادند(مسیر قتل عام دوم) .درواقعه جیلوگلدی ارامنه اخراجی ترکیه بهمراه ارامنه وآشوریهای ایران  به جان مردم بی دفاع اورمیه، سلماس و...افتادند.به گواهی شهود عینی و کتب معتبر پنجاه هزار نفررا دراین شهرها کشتند.مردان راسربریدندريا،وبرجنسیت جنین مادران شرط بندی کردند. در یکی از روستاهای سلماس مردم پناه گرفته در مسجد را سوزاندند ودرنهایت این مصیبت بزرگ با ورود ارتش عثمانی به این شهرها پایان یافت.

طبق نوشته بابک بیات و شهادت اجدادمان جیلوها به رهبری کشیش مارشیمون آنقدر ظلم و جنایت در حق مسلمانان کردند که هنگام ورود ارتش عثمانی مردم خود را به زیر پای اسبان آنها می انداختند،گریه میکردندوهلهله کنان میدویدند و قربانی سر میبریدند.سالگرد ورود ارتش عثمانی به سلماس تا چندسال پیش در آنجا گرامی داشته میشد و مردم در فروردین ماه به یاد و شکرانه آن روزهابرطبلها میکوبیدند و هلهله وشادی میکردند.

محمد امین رسولزاده بازدید : 205 شنبه 17 / 7 / 1389 زمان : 4:39 نظرات ()

خدمات میرپنج به ایران و اقوام

تاقبل از حکومت این جلاد انگلیسی تاریخ بندرت تقابل وجدال اقوام بعلت قومیت و زبان و نژاد در ایران ثبت کرده است.دعواها معمولا برسر آب-زمین-قدرت و ازاین قبیل بوده است.بندرت عرب و ترک و بلوچ وکرد بجان هم افتاده اند. اما نقشه شوم استعمار پیر با روی کار اوردن این بیسواد سنگدل عملی شد.رضاخان و همفکرانش خیانت و جنایتی در حق مردم ایران کردند که هنوز شعله های آن روشن است و ایران و ایرانیان عزیز ورنج کشیده در حال سوختن دراین آتش بپا شده توسط این فرزند نا خلف استعمار هستند.این شاه دیوانه همه را بجان هم انداخت.باستانگرایی و پان آریائیسم را رواج داد.به هر قومی لقبی داد.آریایی را نژاد برتر دانست.یکی سوسمارخور،یکی کله ماهی خور،یکی باربر،....لقب گرفت.

بحرانهای آذربایجان،کردستان،بلوچستان و شیخ خزعل همه و همه برای مقابله بااین سیاست کثیف استعمار بوجود امدند.                                                                                                             فرزند خودباخته رضا شاه هم راه وی را ادامه داد،با قلم به مزدان تاریخ تراش فرهنگ و تمدن اقوام را ازبین برد. تقی آرانی این توده ای تبریزی در مجلی ملی به صراحت آذربایجانیها را از نسل مغول خطاب میکند و کسروی مهدورالدم در قبال دریافت پاداش نقدی و امان نامه (بعلت همکاری با خیابانی) کتابهای تاریخی جدید مینویسد....                                                                                                                زنجیره اتحاد ایرانیان گسسته میشود و کلمات جدید پا به عرصه تاریخ و فرهنگ میگذارند.... آریایی؟؟؟؟؟آذری؟؟؟؟تمدن آریامهری؟؟ نژاد برتر؟؟غافل از اینکه برتری به تقواست ،به علم است. به اختراع است به تلاش است و....اگر کلمات آریایی وآذری قبلا وجود داشتند پس چرا درشاهنامه یکبارهم بکاربرده نشده.......            ادامه خواهد داشت...

محمد امین رسولزاده بازدید : 206 شنبه 17 / 7 / 1389 زمان : 4:39 نظرات ()

خلاصه ای در موردتلویزیون نور

این کانال ارگان غیر رسمی هموطنان سنی مان میباشد.دفتر این تی وی در دبی بوده و از ماهواره های مختلفی همچون هاتبرد-عرب ست و ... پخش میشود.عملکرد این کانال تابحال قابل بوده وسعی نموده است از منابع هردو مذهب شیعه و سنی در بحث ها و گفتگو ها استفاده کند.انصافا هم رعایت ادب و احترام و بیطرفی را هم نموده است.برای کارکنان این شبکه ارزوی موفقیت نموده و از خداوند برایشان اجر اخروی مسئلت مینماییم.

 

 

محمد امین رسولزاده بازدید : 201 شنبه 17 / 7 / 1389 زمان : 4:39 نظرات ()

خطاب به استکبار

هی لوغالا لاندی گجه گوندوز قارادوشمن  

قوشدا اوچا بیلمز اوجا سرحد لریمیزدن                                        

دونیا دولوسو اسلحه اولسا بیزه باتماز 

هچ قلعه متانتده بیزیم قلعه یه چاتماز

لاکین قیزیل اردو داغیلیب سدلری کچدی 

توپلار لاواشیب لشگرینی دوغرادی پیچدی

محمد امین رسولزاده بازدید : 405 شنبه 17 / 7 / 1389 زمان : 4:39 نظرات ()

تعداد صفحات : 7

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
از کلیه دوستان و همشهریانی که خواهان نویسندگی در این وبلاگ میباشند دعوت به همکاری مینمایم.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 69
 • کل نظرات : 31
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 7
 • آی پی دیروز : 11
 • بازدید امروز : 16
 • باردید دیروز : 29
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 185
 • بازدید ماه : 558
 • بازدید سال : 713
 • بازدید کلی : 72,882