close
تبلیغات در اینترنت
X ???? ???????
X ???? ???????
جعل اسامی و تحریف واقعیت های تاریخی و جغرافیایی مطلقا" ممنوع
loading...

نقده نیوز

 حایشان در این مطلب که به ظاهر انتقاد از عملکرد شهردار و شورای شهر نقده در خصوص ارائه خدمات به بخشی از شهر نقده می باشد ، قبل از پرداختن به موضوع مورد نظر خود  ، ابتدا شهرستان نقده را به طور اختصار به خواننده معرفی نموده و سپس به اصل موضوع می پردازد . ابتدا لازم است که از ایشان به دلیل بردن عنوان « ترکی آذربایجانی » برای معرفی زبان اهالی نقده که واژه ای صحیح و کاملا"علمی و منطقی می باشد تشکر نمود ، چرا که برخی از اشخاص از روی عمد و جهل عنوان « آذری » را که واژه ای مجعول و غیر واقعی و ساخته و پرداخته…

جعل اسامی و تحریف واقعیت های تاریخی و جغرافیایی مطلقا" ممنوع

 

ح

ایشان در این مطلب که به ظاهر انتقاد از عملکرد شهردار و شورای شهر نقده در خصوص ارائه خدمات به بخشی از شهر نقده می باشد ، قبل از پرداختن به موضوع مورد نظر خود  ، ابتدا شهرستان نقده را به طور اختصار به خواننده معرفی نموده و سپس به اصل موضوع می پردازد . ابتدا لازم است که از ایشان به دلیل بردن عنوان « ترکی آذربایجانی » برای معرفی زبان اهالی نقده که واژه ای صحیح و کاملا"علمی و منطقی می باشد تشکر نمود ، چرا که برخی از اشخاص از روی عمد و جهل عنوان « آذری » را که واژه ای مجعول و غیر واقعی و ساخته و پرداخته اشخاص شوونیست می باشد در مورد زبان ترک های ایران (آذربایجانی ها) بکار می برند. اما مطلبی که مورد انتقاد اینجانب می باشد این است که ایشان در معرفی جاذبه های گردشگردی و تاریخی سولدوز به جای استفاده از واژه ها و اسامی واقعی و تاریخی ، از اسامی جعلی و ترجمه شده و غلط استفاده نموده است .

بدون شک همه اشخاص به ویژه کسانی که دستی در آتش دارند به خوبی می دانند که اسامی محلی و تاریخی غیرقابل جعل بوده و با اصطلاحات اصیل آن شناخته می شوند و هیچ فردی این حق را ندارد که نام یک مکان تاریخی یا باستانی یاطبیعی وتفریحی را پس از مصادره به زبان خویش ترجمه ، تبیین و نهایتا در پی مصطلح نمودن آن برآید . چیزی که آقای نجمی متاسفانه در خصوص تفرجگاه « یئددی گوز » و یا تپه « حسنلو » یا  «حسنلی» به عمد یا سهو مرتکب چنین اشتباهی شده است . آقای نجمی واژه مجعول « هه وت کانی » و « حسنلیان » را در مورد مکان های فوق الاشاره به کار برده است که اقدامی غیرمنطقی و برخلاف موازین تاریخی و مغایر با مصالح منطقه با آن همه حساسیت می باشد، مثل این است که فردی فارس زبان بیاید و مثل ایشان شهر « بوکان » را مصادره و سپس به زبان خود ترجمه و نام عروسان را به خواننده القا نماید . بنابراین لازم است ایشان و تمامی کسانی که قلم به دست گرفته و می خواهند مطالبی را درباب ابنیه های تاریخی ، جغرافیایی ، باستانی یا مکان های تفریحی و نظایر آن تقریر نمایند ، اولا" اسامی واقعی و اصیل را قید نمایند و ثانیا اگر لازم است معنی و مفهوم آن را به خواننده تفهیم نمایند، حتما نام اصیل آن قید و سپس ترجمه فحوایی و معنایی آن ، آن هم در پاورقی ، برای اطلاع بیشترخواننده قید کنند .

«یئددی گؤز»  یکی از تفرجگاههای طبیعی و زیبای سولدوز یا نقده میباشد که هر روزه شاهد حضور صدها خانواده از اهالی شهرستان یا مسافرینی است که جهت استفاده از آب و هوای پاک و زیبای آن  ، آن مکان را انتخاب مینمایند. این عنوان در تمامی منابع رسمی و نوشتاری و دیداری و کتب جغرافیایی و تاریخی و اسناد و مکاتبات رسمی و اداری قید گردیده و در هیچ منبعی از واژه مجعول هفت چشمه یا « هه وت کانی » استفاده نشده مگر اینکه در قالب ترجمه و بیان معنای  لغوی استفاده بشود که در آن صورت هم ابتدا حتما" عنوان اصلی آن قید و سپس معنای کلامی آن قید میشود.  

اما مطلب دیگر در خصوص تپه حسنلو یا حسنلی است که آقای نجمی از یک سو عنوان  مجعول «حسنلیان» رادر مورد آن بکار برده و از سوی دیگر « جام ذرین » کشف شده در آن تپه را بدون ذکر منبع معتبر ، هم ردیف با آثار کشف شده در مناطق زیوه ، سقز و شهر سوخته قید نموده و اظهار میدارد که طبق نظر کاوشگران و باستان شناسان ؟؟ تمدن حسنلو برگ زرینی دیگر از تمدن کهن آریایی ؟!! می باشد.

 جهت اطلاع ایشان و خوانندگان گرامی متذکر می شوم که براساس منابع معتبر داخلی و خارجی از جمله کتاب « ایران تورک لرین اسکی تاریخی » ( تاریخ دیرین ترکهای ایران )جلد اول تألیف « دکتر محمد تقی زهتابی » و کتاب « Hasanlu’s discovery  » نوشته دایسون ، و منابع دیگری مثل « آذربایجان جنوبی در عصر نوسنگی » نوشته بهرام آجورلو و منابع بی شمار دیگر ، تمدن حسنلو را به هورری ها » مانناها و نهایتا اورارتورها نسبت می دهند و در هیچ کجا ، نامی از آریایی ها نیامده است . زیرا اصولا" واژه آریا یا آریایی واژه ای جدید و مربوط به سده های اخیر میباشد و به هیچ وجه از سابقه چندین هزارساله برخوردار نمی باشد.ضمن اینکه آریایی عمدتا" به فارس زبانان اطلاق میشود و بکار بردن آن برای ترکهای ایران بویژه ترکهای ساکن در منطقه آذربایجان  صحیح نمیباشد .

 اما در ارتباط با تمدن حسنلو ، پروفسور زهتابی در صفحه 181 کتاب خود ، هورری ها را اولین تمدن آفرینان در غرب آذربایجان معرفی کرده و هورری ها را اولین صاحبان تمدن در سولدوز ( نقده کنونی ) اعلام داشته است . در صفحه 173 همین کتاب به تشکیل حکومت هورری ها در هزاره چهارم قبل از میلاد اشاره شده ولی به نظر کامئر ، تشکیل حکومت هورری ها در آذربایجان غربی مربوط به هزاره سوم قبل ازمیلاد است . دایسون هم در کتاب خویش حضور هورری ها را در تپه حسنلو تأیید کرده است "(1)  .

از سوی دیگر دومین تمدنی که آثارش در منطقه سولدوز و در تپه حسنلو به چشم می خورد و محققینی مثل دایسون، رئیس نیا و زهتابی و مورخینی چون مشکور بدان اشاره کرده اند ، مانناها هستند که سابقه سکونت چند صد ساله در این منطقه داشته و از تمدنی بزرگ برخوردار میباشند. سومین ملتی که موجب بوجود آمدن تمدنی دیگر در تپه حسنلو شده است ، اورارتورها می باشند که هزار سال قبل از میلاد مسیح به منطقه سولدوز آمده و در تپه حسنلو ساکن شدند .

جهت مزید اطلاع ، توجه ایشان و سایر خوانندگان گرامی را به کتب و منابع بسیار زیاد و معتبر و همچنین سایت های اینترنتی که حاوی اطلاعات جامعی در این خصوص می باشند جلب می نمایم و از ایشان می خواهم به این وبلاگ(که حاوی لینکهایی در ارتباط با تاریخ سولدوز و حسنلو و ایل قاراپاپاق میباشد) یا « بینش نو » ( تاریخ ایل قاراپاپاق ) و سایر سایت های معتبر دیگر مراجعه نمایند .

با این توضیح مختصر امیدوارم ایشان پی به اشتباه خویش ببرند  و چنانچه در صحت مطالب خویش اصرار ورزیده و منابعی موثق و معتبری دارند معرفی نمایند تا مورد تحقیق و بررسی و تحلیل قرار گیرد .

(۱)   کتاب تاریخ آموزش و پرورش نقده تالیف عیسی یگانه

جت الاسلام سید حسن خمینی جلسه سخنرانی احمدی نژاد را ترک کرد
حضور یادگار امام در منزل علیرضا بهشتی در سالروز ورود امام به ایران+عکس

سید حسن خمینی در هنگام سخنرانی احمدی نژاد در حرم و مداحی و…آنجا حضور نداشته و در اتاق خود بوده است . همزمان با ترک حرم همراهان حجت الاسلام سید حسن خمینی نیز سالن را ترک کردند.وی همچنین در مراسم رسمی گرامیداشت سالروز ورود امام به کشور که امسال برخلاف سالهای گذشته در بهشت زهرا برگزار شد ، حاضر نشد.حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی صبح امروز در سالروز ورود امام خمینی (س) به میهن اسلامی، با حضور در منزل دکتر علیرضا بهشتی فرزند شهید آیت الله دکتر بهشتی، دیدار و از حال آنان تفقد کرد.این دیدار بلافاصله پس از تجدید میثاق هیئت دولت با آرمانهای امام خمینی صورت گرفت.مجید انصاری: امام اجازه حذف گروهی را نمی‌داد

شعار اساسی و محوری که در انقلاب مطرح بود ظرفیت‌های بزرگی در حد همه محتوای نظام و آرمان‌های حضرت امام و شهدای انقلاب دارد که تا رسیدن به نقطه مطلوب و کامل آن فاصله زیادی است و بین آنچه که ایده‌آل است و به آن رسیدیم تفاوت وجود دارد.آنچه که این روزها ما نگران آن هستیم نوعی مخفی‌کاری در سیاست خارجی است.باید مردم و بخصوص نمایندگان آنها در مجلس کاملاً در جریان تصمیمات دولت باشند.امام یقینا یک اصلاح‌طلب بزرگ بودند و اساس انقلاب ما یک انقلاب اصلاحی بود. امام بارها فرمودند که ما آمدیم وضع موجود را تغییر کنیم و اصلاح کنیم.

 

پای شهید بهشتی را به اوین نکشانید!

قرآن کریم شهدا را زنده می نامد و یاد شهید بهشتی از همه زنده ها زنده تراست. درروایات متعددی هم به این مطلب اشاره شده که به اموات مؤمنین اذن داده می شود تا به نشئه دنیا بازگردند وحال واحوال بستگان وخویشان خود را ببینند.دست دوستان اطلاعاتی وامنیتی وقضایی و… دردنکند که زحمت کشیدند و باعث شدند شهید بهشتی در این ماهها و روزها چند بار به اوین تشریف برده و با پاره تن خود علیرضا که او را مانند جان گرامی می داشت دیدارداشته باشد!


علیرضا بهشتی؛ مظلوم تر از پدر

هرچند امروز روزگار پررنجی را میگذرانیم ولی میدانیم که این تاوان رسیدن به فرداهای روشن پیش روست. پس به این امید همه باهم استوار و راست قامت تا به آخر ایستاده ایم و همچنان که فریاد شهید بهشتی هنوز شنیده میشود که «ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند».

 

سراب پیروزی اصولگرایان تندرو

آنان دیگر نمی توانند با به راه انداختن سروصدا و اینکه جمعی می خواهند نظام را سرنگون کنند، در قبال اتفاقاتی همچون کوی دانشگاه، کشته شدن مردم در نتیجه تیراندازی در راهپیمایی ها، محکومیت های سنگین و بازداشت های بی در و پیکر، کهریزک، بستن روزنامه ها، محروم ساختن دانشجویان و سایر مسائل دیگری که ظرف هفت ماه گذشته در کشور اتفاق افتاده همچنان سکوت کرده یا از کنار آنها بی تفاوت بگذرند کانه آن اتفاقات در کشور دیگری صورت گرفته است.


جستجوی سران یا رفتن در پی سراب؟

جنبش اجتماعی امروز ایران از نوع جدید بوده و از یک مرکز خاصی هدایت و رهبری نمی شود که بتوان با شناسایی آن تحت آنچه که از ناحیه برخی افراطیون جناح حاکم سران فتنه گفته می شود بتوان برآن چیره شد. واقعیت حوادث چند ماه اخیر نشان می دهد که جنبش اجتماعی جدید خود دارای قدرت اجتماعی و قدرت جذب شدید داشته وبه موازات مقاومت غیر معقولانه در برابر خواسته های آن متکثر شده و برپیروان آن افزوده می شود. قدرت نرم در تمام بدنه هاوریز بدنه های آن جاری وساری بوده و دارای یک منشأ واحد ومشخصی نیست اگرچه نمادهای مختلفی دارد.لذا واقعیت امر نشان می دهد که جستجو در پی سران، رفتن به دنبال سراب و غفلت از منشأ متکثر اجتماعی آن می باشد.


از بدعت تا اندیشه های نوین فقهی

بستن فضای جامعه به نوبۀ خود عدم کارایی احکام فقهی را در باور جامعه بویژه نسل جوان و تحصیل کرده تثبیت می نماید؛ اگر کسانی به هر دلیل اهل صدور چنین نظریانی نیستند یا زمینه را برای بحث و گفتگو در بارۀ آن ها فراهم نمی آورند، دست کم دارندگان آن را کافر و مبدع نشمرند و اجازه دهند تا فقه در بستر تحولات اجتماعی رشد کند. به نظر نگارنده از جمله شهامت های علمی حضرت آیه الله صانعی که قابل تقدیر است، اولا طرح نظریات نوینی است که بدان رسیده اند و ثانیا تدوین رساله ها و کتابچه هایی در قالب فقه استدلالی برای این نظریات است.


تاریخ نویسی از جنس نماینده پشیمان شده از استعفا

آقای حسینیان که حتی آرای 13 میلیونی مهندس موسوی – البته بنا به اعلام خود آقایان – را 11 میلیون اعلام می کند حتماً تاریخ خود نوشته اش را نیز با همین روش ها می نگارد، اما بگذار اینان هرچه می خواهند بگویند و بنویسند، بگذار خود را پاک و خالص و حسینی و یار امام عصر(عج) بدانند و فرزندان راستین کشور و ملت را ناخالص و دشمن و ضد اسلام! ولی ایشان فراموش کرده اند که متر و معیار الهی با متر آقایان متفاوت است و بدون هیچ تردیدی وعده های الهی تحقق می یابد آنجا که می فرماید: ” جاء الحق و زهق الباطل، إن الباطل کان زهوقا “

 

 


به بهانه دروغ پردازی 20:30 درباره کلمه
شیوه ی مشترک جعل خبر در رسانه های انحصار طلب و چند ملاحظه

محمود احمدی نژاد در مناظره های تلویزیونی و در منظر ملت ایران سخنانی بر زبان راند و از آمار هایی خبر داد که قاعدتا می دانست از فردا اقتصاد دانان و سیاستمداران و روزنا مه ها با ارائه مستندات، خلاف گفته های وی را ثابت می کنند. یا قاعدتا ایشان می دانست که آمار تورمی که وی ارائه داد فقط با یک بار مراجعه به سایت بانک مرکزی قابل تکذیب است و شاخص های اقتصادی که نمودار آن را برای مردم کشید با واکنش مراجع ذیصلاح مواجه خواهد شد. پس چرا به راحتی و بی دغدغه آن سخنان را بر زبان راند؟شاید به کار گیری این شیوه خلاف واقع گویی در مناظره ها و نادیده گرفتن طیف وسیعی از مردم که می توانند اخبار واقعی را رصد کنند و مخاطب قرار دادن کسانی که تنها قادرند از رسانه های دولت مدار به عنوان مرجع کسب خبر استفاده کنند عامل اصلی تداوم این روش در سایر رسانه های همسو با صدا و سیما،کیهان و… باشد.مقاله ای که باعث فیلتر وبلاگ ابتکار شد
شاه به خاطر دیکتاتوری منفور ملت بود

شاه به خاطر دیکتاتوری هایش، به خاطر مقابله با خواسته های مردم و به دلیل ایجاد محدودیت و ممنوعیت و فضای خفقان، منفور مردم شده بود. مردمی که ذاتا استکبار و دیکتاتوری را نمی پذیرند و اگر هم به ظاهر برای مدت کوتاهی کرنش کنند، در دل منتظر لحظه ای می مانند که امکان بروز اعتراض و خشم فرو خورده را به دست آورند. همین شد که امام با موقع شناسی، درک صحیح شرایط و خواست مردم برای کسب آزادی و استقلال و تحقق آرمان های متعالی اسلام عزیز، پا به میهن گذاشت.
نگارش نامه اعتراض‌آمیز و شدید‌اللحن حجت الاسلام سیدحسن خمینی خطاب به ضرغامی

متاسفانه در این ایام به صورت گزینشی مطالبی از امام بزرگوار از طریق صدا و سیما پخش شده که مقدمه و مؤاخره آن برای بینندگان و شنودگان چندان مشخص نیست.انتظار می‌رود ریاست محترم صدا و سیما با اشراف بیشتر نسبت به زیرمجموعه خود و مراقبت بیشتر، هر چه سریعتر نسبت به این موارد گزینشی عکس العمل لازم را نشان داده و جلوی این موارد را بگیرند و کار به جایی نرسد که نامه اعتراض‌آمیز حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی برای آگاهی افکار عمومی منتشر شود.نوشتاری از مشاور در بند میر حسین به مناسبت اربعین حسینی
آیا می توان برای کسی همچون حسین شریعتمداری هم طلب خیر کرد؟

آیا ما را آن جوانمردی هست که برای آقای حسین شریعتمدار، برای آقای سعید مرتضوی، برای آقای سعیدعسکر، برای آقای رادان، برای آقای نقدی، برای آقای طائب، برای آقای ذوالنور، برای آقایان و خانم‌هایی که نمی‌شناسیم ولی می‌دانیم که می‌خواهند سر به تن ما نباشد صمیمانه و جدا خیر طلب کنیم؟ زیاده‌روی نمی‌کنم. آیا ما را آن همت هست که با هرکس یک سلام خشک و خالی به امام حسین (ع) داد سلم شویم؟زیارت عاشورا ما را به حکومت حق، ما را به چنین چیزی دعوت می‌کند.اینجا ایران است: انتخابات در سه قاب
آقای احمدی نژاد فقط ده سال پیش امکان تقلب‌ در انتخابات وجود داشت؟

اینجا ایران است؛ امروز دیگر مثل 10 سال قبل تاج‌زاده تکیه زده بر صندلی رئیس ستاد انتخابات کشور نیست، او در زندان است، احمدی نژاد هم دیگر شاکی انتخابات نیست. مناسبات بین افرادی چون هاشمی، حدادعادل، مرتضی نبوی، ناطق نوری و… به کلی دگرگون شده است…این 10 سال گذشته و متشاکی که روزگاری رئیس ستاد انتخابات کل کشور بود در اوین به سر می برد یا در دادگاه در جایگاه متهم می‌نشید و شاکی که روزگاری کاندیدای مورد نظرش از انتخابات ریاست جمهوری، و خودش ناکام از انتخابات مجلس و شورای شهر بازگشته بود در پاستور نشسته است.دیروز با حضور میرحسین موسوی
مراسم چهلمین روز شهادت علی موسوی برگزارشد

در مراسمی که همراه با مدیحه سرایی اهل بیت دیشب در منزل شهید موسوی برگزار شد ،میرحسین موسوی ،زهرا رهنورد و جمعی از شخصیت های سیاسی و فرهنگی حضور داشتند.بسیاری از این چهره های سیاسی و فرهنگی بارها و با واژه های مختلف این مضمون را خطاب به خانواده شهید موسوی تکرار کردند که عاقبت خون بی گناهان دامان گناهکاران را خواهد گرفت. 

مردم ‌با شعور بالای سیاسی‌ پیگیر مطالبات‌ خود هستند

آزادیخواهی و سلحشوری جزو آرمان های من در زندگی بوده و به خاطر همین از مرگ هم هیچ هراسی ندارم. قبلا گفتم سینه مان را سپر کرده ایم و من به شخصه آماده هرگونه تیر و حمله و تروری هستم.میخواهم بر این نکته تاکید کنم که نه دولت احمدی نژاد را به رسمیت می شناسیم و نه پشت پرده سازش می کنیم.این دستگیری ها هیچ گونه تاثیری در خواست و حرکت مردم ندارد؛ مردم به شدت آگاه هستند و با شعور بالای سیاسی، مطالبات خود را پی گیری میکنند.

محمد امین رسولزاده بازدید : 245 شنبه 17 / 7 / 1389 زمان : 4:40 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
از کلیه دوستان و همشهریانی که خواهان نویسندگی در این وبلاگ میباشند دعوت به همکاری مینمایم.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 69
 • کل نظرات : 31
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 15
 • بازدید امروز : 22
 • باردید دیروز : 39
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 213
 • بازدید ماه : 815
 • بازدید سال : 815
 • بازدید کلی : 80,094